środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Pobiegli w 3 Biegu Karpia

7 grudnia w Mokrem odbył się długo zapowiadany 3 Bieg Karpia.

Podczas tegorocznej edycji oprócz biegu na 5 km, zawodnicy mogli spróbować swoich sił na dystansie 10 km. Na linii startu stanęło łącznie 326 biegaczy (Wyniki TUTAJ). Każdy zawodnik biorący udział w biegu otrzymał pamiątkową koszulkę i medal z logo biegu, czapkę św. Mikołaja oraz numer startowy.

W biegu na 5 km wśród panów najlepszy był Mateusz Guzman z Grudziądza z czasem 17:01 min – uzyskany czas jest najlepszym wynikiem na trasie Biegu Karpia na 5 km. Najszybsza pani na 5 km, to Dorota Gałuszka, pobiegła 21:37 min. Na 10 km z wynikiem 36:32 min wygrał Paweł Mazur z Susza. Justyna Żyła z czasem 43:13 min okazała się najlepsza wśród pań na 10 km - (Wyniki TUTAJ). Najlepsze 3 osoby w każdej kategorii otrzymały karpia, deskę z malowidłem karpia oraz upominki.

Zorganizowaliśmy również 1 Bieg Karpika, w którym pobiegło kilkadziesiąt dzieci w wieku 7-11 lat. Bieg poprowadził św. Mikołaj i miał on charakter rekreacyjny – nie na wyścigi. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, baton i sok. Po biegu dla zawodników czekała ciepła zupa rybna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Mokrzanki oraz ognisko.

Imprezie towarzyszył targ rybny, na którym można było kupić świeżą rybę, lokalne produkty rolne, ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów SP Mokre.
(Wyniki TUTAJ)

Autor zdjęć galerii Maja Mikulska
Autor zdjęcia miniatury i slidera wpisu: Piotr Bilski

Dziękujmy serdecznie wszystkim sponsorom, stowarzyszeniom i grupom, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy, a w szczególności:

Uczniom i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Mokrem

Kole Gospodyń Wiejskich w Mokrem

Mieszkańcom Sołectwa Mokre

Gminnemu Osrodkowi Kultury w Małym Rudniku

Ochotniczej Straż Pożarna w Dusocinie

Ochotniczej Straż Pożarna w Wielkim Wełczu

Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu

Firmie Lemigo

Firmie Jernimo Martins Polska S.A. Centrum Dystrybucyjne Grudziądz

Gospodarstwu Rybackiemu Iława Sp. z o. o.

Nadleśnictwu Jamy

Kołu Łowieckiemu Jamy