czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Umiem Pływać w Gminie Grudziądz

Gmina Grudziądz w porozumieniu z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim kontynuuje udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać 2019”.

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1 raz w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć będzie sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Podczas pierwszej tury w okresie 18.02-22.06.2019 r., zajęcia były realizowane przez Szkoły Podstawowe w Dusocinie, Mokrem i Piaskach. Druga tura odbywa się w okresie 2.09-30.11.2019 r. i udział w zajęciach bierze pięć grup ćwiczebnych tj. SP Nowa Wieś, SP Mokre, SP Sosnówka, SP Sztynwag, SP Wałdowo Szlacheckie.

W ramach porozumienia z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Pływackim w Toruniu, Gmina Grudziądz będzie finansowała dojazdy uczestników zajęć na pływalnie.

źródło zdjęcia: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem

Data dodania 18.10.2019