niedziela, 19 maja 2024

Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Rusza Program ‘’Bank drzew’’ edycja 2024

W ramach akcji mieszkańcom przekazane zostaną nieodpłatnie sadzonki drzew i krzewów.

Wniosek na nieodpłatne przekazanie sadzonek drzew/krzewów, może złożyć każdy mieszkaniec Gminy Grudziądz, który jest właścicielem, współwłaścicielem lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości ogrodzonej, która jest położona na terenie Gminy Grudziądz.

Gatunki drzew, które będą dostępne: platan, leszczyna turecka, jarząb pospolity, grab pospolity, buk pospolity.

Gatunki krzewów, które będą dostępne: tawuła japońska, róża pomarszczona, berberys, pęcherznica, krzewuszka.

Na jedną ogrodzoną nieruchomość mogą być przekazane sadzonki w ilości do 5 sztuk (max 2 drzewa). W przypadku gdy wnioskodawca posiada kilka nieruchomości wniosek może być złożony w zakresie tylko jednej działki. W przypadku małżeństwa lub współwłasności wniosek może zostać złożony tylko przez jednego z małżonków lub jednego ze współwłaścicieli.

Przykładowe warianty: 2 szt. drzew i 3 szt. krzewów lub 1 szt. drzewa i 4 szt. krzewów lub 5 szt. krzewów.

Nabór potrwa do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

Warunki, jakie należy spełniać oraz zasady przyznawania sadzonek i wzór wniosku określa Zarządzenie Nr 47/2024 Wójta Gminy Grudziądz z dnia 29 kwietnia 2024 roku  dostępne pod linkiem: https://bip.grudziadz.lo.pl/zarzadzenie/9521/zarzadzenie-nr-47-2024

Wzór wniosku

Warto się pospieszyć, ponieważ wnioski będą rozpatrywane wg kolejności zgłoszeń!!!

Formy składania wniosków:

- poprzez platformę ePUAP podpisane profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym (wnioski składane w formie wiadomości e-mail nie będą rozpatrywane)

- osobiście

- listownie

Przy wszystkich formach składania wniosku liczy się godzina i data wpływu do urzędu.

Data dodania 30.04.2024