niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

XX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI pod Patronatem Wójta Gminy Grudziądz

Dnia 23 marca odbył się XX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI pod Patronatem Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza. Tegoroczna edycja poświęcona była twórczości ks. Jana Twardowskiego.

Zadanie, jakie postawiono przed jury w składzie: Pani Małgorzata Kaszuba - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Pani Hanna Grudziecka - przedstawiciel Nadleśnictwa Jamy oraz Pani Lucyna Brzezińska - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rogóźnie; wymagało nie tylko docenienia umiejętności recytatorskich, ale także interpretacji oraz głębi przekazu, jaki niosła ze sobą twórczość ks. J. Twardowskiego. Uczestnicy dali z siebie wszystko, aby oddać hołd temu wybitnemu twórcy.

LISTA ZWYCIĘZCÓW:
KATEGORIA I-II
1 miejsce Łucja Nowacka -SP Węgrowo
2 miejsce Antoni Halik-SP Dusocin
3 miejsce Gabi Wiśniewska-SP Sztynwag

KATEGORIA III-IV
1 miejsce Alicja Zarzycka-SP Wałdowo
2 miejsce Jan Głażewski-SP Sztynwag
3 miejsce Kinga Procajło-SP Mokre

KATEGORIA V-VI
1 miejsce Amelia Grabowska-SP Węgrowo
2 miejsce Dominik Ślusarski-SP Sztynwag
3 miejsce Dawid Zarzycki-SP Wałdowo

KATEGORIA VII-VIII
1 miejsce Julia Kalinowska-SP Nowa Wieś
2 miejsce Magdalena Rodzik-SP Sztynwag
3 miejsce Kamil Kunowski-SP Piaski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Data dodania 25.03.2024