czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Defibrylator w Urzędzie Gminy Grudziądz.

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Urzędzie Gminy Grudziądz.

Każdy z nas może paść ofiarą nagłego zatrzymania krążenia, co jest niezwykle niebezpieczne dla życia. Jeśli pomoc nie zostanie udzielona wystarczająco szybko, możemy umrzeć. W celu zwiększenia bezpieczeństwa Urząd Gminy w Grudziądzu zakupił defibrylator, który pomoże i zwiększy szanse na uratowanie życia.

Teoretycznie defibrylatorem posługiwać może się każdy, ale dobrze, by znał chociaż podstawy udzielania pierwszej pomocy, dlatego w  dniach 06.07.2016 r. i 08.07.2016 r. w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyło się szkolenie dla wszystkich pracowników urzędu,  związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, również z wykorzystaniem defibrylatora. Szkolenie przeprowadził doświadczony ratownik medyczny Tomasz Chomicz (Medi Trans). Oprócz wiedzy teoretycznej przeprowadzono również ćwiczenia praktyczne. Każda osoba biorąca udział w szkoleniu musiała poprawnie przeprowadzić akcję ratunkową w przypadku gdy ofiara straciła przytomność i niewykrywalny był u niej oddech. Akcję tę wykonywano na fantomach i z pomocą defibrylatora szkoleniowego.

Osoby, które wzięły udział w szkoleniu wiedzą już, jak zachować się w sytuacji zagrożenia czyjegoś życia, jakie kroki podjąć by je ratować. Nie poddadzą się panice, tylko uruchomią defibrylator i w ciągu kilkunastu pierwszych, najważniejszych sekund zagrożenia życia udzielą pomocy.

Defibrylator umieszczony będzie w Biurze Obsługi Interesanta.

Data dodania 11.07.2016