niedziela, 19 maja 2024

Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Wiewiórka Julia w Gminie Grudziądz

W dniach 7-8 kwietnia Gminę Grudziądz odwiedziła wszystkim dobrze znana Fundacja Wiewiórki Julii. W ramach „Podróży Julii” Stomatolodzy wraz z zespołem wolontariuszy przeprowadzili bezpłatne badania stomatologiczne uczniów w ZS Ruda, ZS Wałdowo Szlacheckie, ZS Mokre, SP Dusocin, SP Nowa Wieś, SP Piaski, SP Sosnówka, Szkole Niepublicznej w Węgrowie oraz w Przedszkolu Publicznym w Małym Rudniku i Przedszkolu Niepublicznym Krasnal w Nowej Wsi. Badania miały na celu ocenę stanu uzębienia u dzieci. Każdy z pacjentów otrzymał cenne wskazówki jak dbać o swoje zęby aby były zdrowe, mocne i lśniły na co dzień. Z pewnością były to dwa intensywne dni dla uczniów oraz członków fundacji, jednakże tego typu akcję są na wagę złota i należy je systematycznie powtarzać.

W ramadz dwudniowej akcji zostało przebadanych około 700 uczniów.

Głównym celem działalność fundacji jest kompleksowa opieka stomatologiczna dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Fundacja Wiewiórki Julii realizuje swoje cele poprzez nieodpłatną działalność pożytku publicznego w zakresie:

• leczenia dzieci oraz młodzieży z wadami rozwojowymi, osób starszych i niepełnosprawnych;
  • prowadzenia poradni stomatologicznej i medycznej;
  • tworzenia programów i badań dla osób potrzebujących pomocy stomatologicznej  i medycznej;
  • finansowania leczenia stomatologicznego i medycznego osobom dotkniętym ubóstwem;
  • skupianie wokół celów Fundacji działaczy społecznych;
  • współdziałania z organami administracji państwowej i samorządowej, placówkami służby zdrowia, mediami oraz innymi organizacjami krajowymi i międzynarodowymi działającymi na rzecz szerzenia pomocy stomatologicznej i medycznej osobom jej potrzebującym;
  • fundowania stypendiów naukowych i subsydiów socjalnych;
  • działalności edukacyjnej w zakresie realizowania celów statutowych fundacji.

Inicjatorem i organizatorem akcji w naszej gminie był Zakład Opieki Zdrowotnej.

Data dodania 09.04.2016