niedziela, 19 maja 2024

Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Odbiór drogi gminnej w Nowej Wsi i Świerkocinie

W dniu 26.11.2015 r. odbył się odbiór końcowy zadania inwestycyjnego pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 40112C w miejscowości Świerkocin, nr 40120C oraz 40121C w miejscowości Nowa Wieś.

Całkowita długość przebudowanych odcinków dróg wyniosła 3786 mb. Generalnym wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Budowy Mostów i Dróg Kobylarnia S.A., które za ok. 6 mln złotych przebudowało nie tylko infrastrukturę drogową, ale również wyremontowało gęstą sieć wodociągową znajdującą się w pasie drogi.

Zadanie zrealizowane zostało z udziałem środków z budżetu państwa w wysokości 2.837.341,55 zł co stanowi 50% ogółu kosztów kwalifikowanych.

Data dodania 15.12.2015