piątek, 18 października 2024

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziękowania od Głównego Geodety Kraju dla Gminy Grudziądz

"W imieniu Głównego Geodety Kraju chciałabym serdecznie podziękować za współpracę w zakresie korzystania z aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów. Dzięki współpracy z Państwa Gminą  dane adresowe mogą być poprawnie gromadzone w systemie teleinformatycznym i przekazywane na poziom centralny do Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.

Obecnie prowadzona jest kampania informacyjna na terenie całego kraju mająca na celu uświadomienie obywatelom jak ważne są rejestry adresowe. Pokazujemy, że z tych danych na co dzień korzystają służby ratunkowe jak również przedsiębiorcy.

Chcielibyśmy wyróżnić Państwa Gminę specjalnym oznaczeniem Human Standem, postacią strażaka który na co dzień korzysta z adresów danych adresowych, służąc mieszkańcom gminy. Wiarygodność danych o punktach adresowych i ich lokalizacji przestrzennej jest szczególnie ważna z punktu widzenia działań kryzysowych. Strażak będzie symbolem prowadzenie przez gminę elektronicznie rejestru adresowego a tym samym sumiennego wywiązywania się ze swoich obowiązków.

Swojego wizerunku do kampanii użyczył pracownik straży pożarnej, praktyk, na co dzień ratujący zdrowie i życie ludzi. Popiera on idee kampanii, sam doświadcza w swojej pracy błędów adresowych, wie jak ważne są poprawne i kompletne dane kiedy liczy się każda minuta."

Magdalena Radecka

Konsultant