piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Informacja dot. wystąpienia suszy na terenie gminy Grudziądz

Wójt Gminy Grudziądz informuje, iż w związku z ukazaniem się kolejnych raportów sporządzanych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach suszą na terenie Gminy Grudziądz zostały objęte następujące uprawy:

1. kategoria I gleb – ziemniaki, chmiel, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, rośliny strączkowe,
2. kategoria II gleb – kukurydza na kiszonkę, ziemniaki, krzewy owocowe, rośliny strączkowe,
3. kategoria III gleb – ziemniaki, krzewy owocowe.

Wnioski dot. szacowania szkód dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy (www.bip.grudziadz.lo.pl) oraz w Urzędzie Gminy Grudziądz pokój 209 w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek 700-1515, wtorek 700-1615, piątek 700-1300. Do wniosku należy załączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok (pieczątka za zgodność z oryginałem z ARiMR) oraz kserokopię umowy gruntów dzierżawionych.
Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Grudziądz do dnia 21 września 2015r., jednak nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy lub jej likwidacji.
Informacje telefoniczne udzielane są pod numerem telefonu – 056-45-11-102.

Data dodania 08.09.2015