piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Narodowe Czytanie 2015 - Lalka B. Prusa

5 września br. to dzień 4 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, inicjatywy objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz umocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z wybitnymi utworami polskiej literatury.  W tym roku wspólnie czytamy ,,Lalkę" powieść Bolesława Prusa. Specjalnie na tę okoliczność powstał materiał filmowy z czytania pierwszego rozdziału, wspomnianego wyżej dzieła, przez władze samorządowe naszej gminy, pracowników urzędu oraz dyrektorów instytucji kultury. Niniejszym nagraniem gorąco zachęcamy Państwa do tegorocznej lektury.

Źródło: http://malyrudnik.naszabiblioteka.com/

Film powstał z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Małym Rudniku.

Data dodania 05.09.2015