niedziela, 05 maja 2024

Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

INFORMACJA DOT. WYSTĄPIENIA SUSZY NA TERENIE GMINY GRUDZIĄDZ

Wójt Gminy Grudziądz informuje, iż Wojewoda Kujawsko-Pomorski powołał gminną komisję, która jest uprawniona do szacowania wszystkich strat spowodowanych suszą na terenie naszej gminy.
Agencja Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa przewiduje uruchomienie dodatkowej formy pomocy ze środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w wysokości stanowiącej iloczyn stawki pomocy i powierzchni upraw na której wystąpiły szkody. Aby producenci rolni mogli ubiegać się o pomoc, poziom szkód nie może być niższy niż 70% upraw rolnych.
Wnioski dot. szacowania szkód dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy (www.bip.grudziadz.lo.pl) oraz w Urzędzie Gminy Grudziądz pokój 202 oraz 209, w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek 7:00-15:15, wtorek 7:00-16:15, piątek 7:00-13:00. Do wniosku należy załączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności obszarowych na bieżący rok (pieczątka za zgodność z oryginałem z ARiMR) oraz kserokopię umowy gruntów dzierżawionych.
Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Grudziądz do dnia 10 sierpnia 2015r. jednak nie później niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy lub jej likwidacji.

Informacje telefoniczne udzielane są pod numerem telefonu – 056-45-11-102.

Data dodania 21.07.2015