piątek, 17 maja 2024

Imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Uroczyste obchody 71. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Wójt Gminy Grudziądz zaprasza serdecnie mieszkańców Gminy Grudziądz oraz wszystkich zainteresowanych tematyką historyczną na Uroczyste Obchody 71. Rocznicy Wybuchu Powtania Warszawskiego.

Godzinę "W" rozpoczniemy od złożenia wieńców pod Pomnikiem Walki i Męczeństwa przy drodze do Wielkich Lnisk. Po uroczystości, uczestnicy obchoodów przemieszczą się na fortyfikację Wielka Księża Góra.

Muzeum Powstania Warszawskiego podarowało na tą okoliczność 50 kompletów kartek z kalendarza Powstania Warszawskiego, które zostaną wręczone głównie najmłodszym uczestnikom obchodów.

Zwiedzanie fortu Wielka Księża Góra umili puszna grochówka.

Data dodania 15.07.2015