poniedziałek, 13 maja 2024

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Projekt Lekkoatletyka dla Każdego w Gminie Grudziądz

W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim w Grudziądzu odbył festiwal sztafet, który został zorganizowany w ramach projektu Lekkoatletyka dla Każdego. Program ma na celu upowszechnianie lekkiej atletyki jako sportu pierwszego kontaktu dla dzieci, zachęcenia ich do zorganizowanej aktywności fizycznej w formie zabawy pod okiem wyspecjalizowanego instruktora.

Gminę Grudziądz reprezentowały cztery szkoły podstawowe: SP Mokre, SP Nowa Wieś, SP Ruda, SP Piaski, łącznie 96 uczniów. Łacznie wystartowało około 400 zawodników.

Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach sztafetowych:

- Dziewczęta kl. 4 - SZTAFETA 4x200

- Chłopcy kl. 4 - SZTAFETA 4x200

- Dziewczęta kl. 5 – SZTAFETA SZWEDZKA (400m, 300m, 200m, 100m)

- Chłopcy kl. 5 – SZTAFETA SZWEDZKA (400m, 300m, 200m, 100m)

- Dziewczęta kl. 6 – SZTAFETA 4x400m

- Chłopcy kl. 6 – SZTAFETA 4x400m

Najlepiej spośród gminnych szkół wypadła Szkoła Podstawowa w Mokrem w kategorii klas 5 chłopców zajmując 2 miejsce w sztafecie 4x400m z czasem 4.47,61 (1 miejsce SP 16 Grudziądz czas:4,35,81; 3 miejsce SP 20 Grudziądz czas: 4.50,28). Dodatkowo dla wszystkich chętnych został zorganizowany tor przeszkód z wykorzystanie sprzętu Kids Athletics.Na zakończenie rywalizacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal.

Dopisała frekwencja i pogoda, wszyscy zawodnicy opuścili stadion z uśmiechem na twarzy. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Po rozmowach z koordynatorem głównym szkolenia sportowego programu „Lekkoatletyka dla Każdego” p. Marianem Nowakowskim  udało się utworzyć jeden ośrodek Lekkiej Atletyki na terenie Gminy Grudziądz, który obecnie prowadzi pan Paweł Chabuda – nauczyciel wychowania fizycznego w SP Nowa Wieś. Liczymy, że w przyszłości uda nam się utworzyć dodatkowe jednostki, które będą propagowały aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży naszej Gminy.

Obecnie młodzież przygotowyje się do wyjazdu na biegi sztafetowe do Bydgoszczy, które odbędą się 14 czerwca.

Data dodania 11.06.2015