wtorek, 30 kwietnia 2024

Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Informacja dla mieszkańców Gminy Grudziądz

Wójt gminy Grudziądz uprzejmie informuje, że w dniu 12 maja br. w godz. 6.00 – 19.00 (termin zapasowy 13 maja br.) Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje ćwiczenie RENEGATE-KAPER 15/1. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGATE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia przeprowadzony będzie dla gminy Grudziądz trening Systemu Alarmowania i Ostrzegania ludności połączony z włączeniem urządzeń alarmowych tj. syren na bazie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (Szynych, Ruda, Wielki Wełcz, Dusocin).
Podawane będą dwa sygnały:

a) ogłoszenie alarmu (dźwięk modulowany przez okres trzech minut),
b) odwołanie alarmu ( dźwięk ciągły przez okres trzech minut).

Dla pozostałych miejscowości nie objętych zasięgiem syren informacje zostaną przekazane wcześniej za pomocą środków masowego przekazu oraz sposób zwyczajowo przyjęty na terenie poszczególnych sołectw.

Wójt Gminy Grudziądz
Andrzej Rodziewicz