Mały gest, wielka moc – wystaw miskę!
Wysokie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt. Dlatego Fundacja ZWIERZ rozpoczęła kampanię społeczną „Mały gest, wielka moc – wystaw miskę!”, której celem jest zwrócenie uwagi na jeden z najprostszych sposobów pomocy zwierzętom podczas upałów.
Kampania zachęca do wystawiania misek z wodą w miejscach dostępnych dla zwierząt. Dla psa pozostawionego na podwórku, kota szukającego schronienia, jeża, ptaka czy innego wolno żyjącego zwierzęcia dostęp do świeżej wody może być kwestią życia i śmierci. Chcemy przypomnieć, że niewielki gest wykonany przez każdego z nas może realnie pomóc zwierzętom przetrwać najgorętsze dni.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie:
https://fundacjazwierz.org/maly-gest-wielka-moc-wystaw-miske/
Data dodania 26.06.2026