poniedziałek, 28 października 2024

Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Spotkanie podsumowujące Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

18 paźdzernika 2024 r. Toruniu odbyło się spotkanie podsumowujące Dożynki Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W spotkaniu z Marszałkiem Województwa Kujawsko - Pomorskiego Panem Piotrem Całbeckim uczestniczyli Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Pani Katarzyna Kałużna, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Grudziądz Pan Piotr Parteka, Przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Porządku Publicznego Pani Elżbieta Adamowska oraz Starostowie dożynkowi Pani Małgorzata i Pan Piotr Pawlikowscy z Dusocina.

W imieniu Wójta Gminy Grudziądz Pana Andrzeja Rodziewicza głos zabrała Pani Katarzyna Kałużna składając podziękowania Marszałkowi oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa za możliwość bycia częścią tego wydarzenia i troskę o dobro rolników.

Słowa uznania powędrowały również do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji dożynek.
W czasie spotkania Marszałek wręczył okolicznościowe podziękowania za wkład w przygotowanie tego wydarzenia wszystkim współorganizatorom, starostom dożynkowym i laureatom konkursów.
Tegoroczne dożynki ukazały piękno tradycji i kultury kujawsko-pomorskiej wsi, wzmocniły więzi regionalnej wspólnoty. Był to czas pełen radości.

Dożynki zorganizowane zostały przy współpracy samorządu województwa, diecezji toruńskiej, powiatu grudziądzkiego, gminy Grudziądz oraz miasta Grudziądz.

Data dodania 18.10.2024