poniedziałek, 28 października 2024

Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Narada Sołtysów 17 października 2024 r.

W dniu 17 października 2024 r. odbyła się Narada Sołtysów Gminy Grudziądz, w której uczestniczył Wójt Andrzej Rodziewicz oraz zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich obecnych przez Wójta, który podkreślił znaczenie omawianych tematów dla rozwoju lokalnych społeczności.

Pierwszym punktem była prezentacja Pani Ilony Linczowskiej, Kierownik Biura Lokalnej Grupy Działania, która przedstawiła możliwe formy realizacji i finansowania lokalnych inicjatyw, koncentrując się na ożywieniu świetlic wiejskich poprzez zaangażowanie liderów i wzmocnienie tożsamości lokalnej. Pani Ilona Linczowska omówiła także sieciowanie oraz projekty partnerskie, które mogą przyczynić się do rozwoju wsi.

Następnie Pan Włodzimierz Michalak, inspektor ds. wojskowych, zarządzania kryzysowego, ochrony informacji niejawnych, obrony cywilnej i ochrony przeciw pożarowej, koordynator ds. dostępności, zaprezentował temat dotyczący udziału Ochotniczych Straży Pożarnych w imprezach organizowanych na terenie gminy, podkreślając ich istotną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i wspieraniu lokalnych inicjatyw.

W kolejnej części spotkania Pani Maja Mikulska, podinspektor ds. sportu, promocji i turystyki, omówiła możliwości dofinansowania Kół Gospodyń Wiejskich, wskazując na dostępne programy wsparcia oraz procedury aplikacyjne.

Następnie Pani Roksana Klepmert, kierownik Referatu Rozwoju i Inwestycji, przedstawiła przegląd stanu placów zabaw w gminie, zwracając uwagę na potrzebę ich modernizacji i konserwacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom.

Spotkanie zakończyło się wolnymi wnioskami, podczas których sołtysi zgłaszali swoje uwagi i propozycje dotyczące życia wsi oraz realizacji lokalnych inicjatyw.

Data dodania 17.10.2024