środa, 16 października 2024

Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła

Trwa remont budynku po Szkole Podstawowej w Sosnówce: Powstanie Dzienny Dom Pobytu Senior+

Gmina Grudziądz prowadzi intensywne prace modernizacyjne w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Sosnówce, który wkrótce stanie się miejscem wsparcia dla seniorów. Zadanie „Zmiana sposobu użytkowania budynku szkoły na cele realizacji publicznego obiektu pomocy społecznej – Dzienny Dom Pobytu Senior+ w Sosnówce” zakłada stworzenie nowoczesnej placówki dla starszych mieszkańców naszej gminy.

Wykonawcą projektu jest Firma Projektowo-Wykonawcza „OBIEKT”. Planowane zakończenie prac remontowych wyznaczono na 1 grudnia 2024 roku.

Nowy Dzienny Dom Senior+ ma zostać otwarty w 2025 roku. Jego celem będzie stworzenie bezpiecznego miejsca, gdzie osoby starsze będą mogły aktywnie spędzać czas, otrzymywać wsparcie oraz uczestniczyć w różnorodnych zajęciach. Będzie to kluczowy element polityki społecznej Gminy Grudziądz, wspierający integrację oraz poprawę jakości życia seniorów.

Zakończenie inwestycji i jej oficjalne otwarcie ma wzmocnić lokalną infrastrukturę społeczną, oferując mieszkańcom dostęp do usług opieki dziennej w komfortowych warunkach.

Data dodania 25.09.2024