poniedziałek, 28 października 2024

Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Stowarzyszenie Samorządów na Rzecz Nadwiślańskiego Korytarza Transportowego

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z Inspektorem ds. wojskowych i zarządzania kryzysowego Włodzimierzem Michalakiem uczestniczyli w dniu 20.09.2024 w spotkaniu członków Stowarzyszenia Samorządów na Rzecz Nadwiślańskiego Korytarza Transportowego.
Głównym celem organizacji jest przebudowa drogi krajowej nr 55 i wydłużenie jej do Mierzei Wiślanej, co poprawić ma warunki komunikacyjne, komfort życia mieszkańców, ale też ułatwić samorządom rozwój gospodarczy.
Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z przygotowanym przez dr. inż. Marcina Budzyńskiego “Studium strategicznego znaczenia połączenia drogowego Autostrady A1 z Mierzeją Wiślaną w korytarzu drogi krajowej nr 55”. Dokument ten w szczegółowy sposób opisuje stan obecny krajówki oraz szanse, jakie niesie dla samorządów i mieszkańców tak zwany korytarz nadwiślański DK 55.
To nie tylko poprawianie infrastruktury i budowa ścieżek, ale również przedsięwzięcie, które zmieni, skoryguje przebieg drogi krajowej. Zyska na tym transport kołowy, tereny przy krajówce staną się atrakcyjniejsze, a skorzystają na tym mieszkańcy.

Data dodania 23.09.2024