poniedziałek, 28 października 2024

Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Delegacja Gminy Grudziądz na Dożynkach Rejonu Wileńskiego w 2024 r.

W dniach 12-15 września 2024 r., w ramach współpracy partnerskiej z Miastem Niemenczyn na Litwie, delegacja z Gminy Grudziądz uczestniczyła w Dożynkach Rejonu Wileńskiego, które odbyły się w Parku w Skojdziszkach. W skład delegacji wchodzili: Zastępca Wójta Jacek Zyglewicz, Skarbnik Gminy Małgorzata Sołtys,  Wiceprzewodniczący Rady Gminy Piotr Parteka oraz Radna Gminy Elżbieta Adamowska.

Dożynki, będące świętem plonów, stanowią niezwykle ważne wydarzenie kulturalne i społeczne dla lokalnych społeczności. Organizowane na terenie rejonu wileńskiego, w tym roku miały szczególny wymiar, jednocząc nie tylko mieszkańców regionu, ale także gości z różnych zakątków świata, w tym z Polski. Uroczystości odbyły się 14 września 2024 r. w malowniczym parku w Skojdziszkach, niedaleko Wilna.

Niemenczyn, miasto położone w rejonie wileńskim, ok. 25 km na północny-wschód od Wilna, jest ważnym partnerem Gminy Grudziądz. Współpraca między tymi regionami zacieśnia się od lat, a udział w dożynkach to jeden z wielu elementów tej partnerskiej relacji. Delegacja z Gminy Grudziądz miała okazję nie tylko wziąć udział w oficjalnych uroczystościach, ale także wymienić doświadczenia oraz pogłębić współpracę z lokalnymi władzami i mieszkańcami.

Data dodania 18.09.2024