poniedziałek, 28 października 2024

Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Apel o pomoc dla powodzian - zbiórka żywności i środków czystości

W związku z tragiczną sytuacją powodziową, która dotknęła mieszkańców południowej Polski zwracamy się do Was z pilnym apelem o pomoc.

Wielu ludzi straciło swoje domy, majątek, a także dostęp do podstawowych środków do życia. W tej trudnej chwili każdy gest solidarności ma ogromne znaczenie.

Organizujemy zbiórkę następujących produktów:
1. Woda butelkowana – brak dostępu do czystej wody pitnej stanowi jedno z największych zagrożeń zdrowotnych w czasie powodzi.
2. Karimaty, śpiwory
3. Baterie, świeczki
4. Herbata, kawa, cukier
5. Żywność trwała:
- Konserwy mięsne i rybne;
- Przetwory gotowe;
- Dania obiadowe w słoikach i puszkach.
6. Środki czystości i chemia gospodarcza:
- Mydła, szampony, płyny do naczyń, detergenty;
- Środki do dezynfekcji;
- Ręczniki papierowe, papier toaletowy, chusteczki nawilżane;
- Gąbki, szczotki do zębów.
Każdy dar to krok w stronę przywrócenia normalności dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują. Apelujemy o przyłączenie się do zbiórki i wspólne wsparcie dla naszych rodaków w tej dramatycznej sytuacji.

Punkt zbiórki: plac przy Urzędzie Gminy Grudziądz 17-19 września (do godz. 15.00).

Więcej informacji:
Biuro Obsługi Interesanta tel. 56 45 111 11
Dyrektor GOPS Jarosław Poznański tel. 724 210 004

Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękujemy.
Razem możemy więcej!

Data dodania 17.09.2024