niedziela, 08 września 2024

Imieniny: Czcibora, Marii, Serafiny

Połowinki Wakacyjne Gminy Grudziądz 2024 podsumowanie wydarzenia

W minioną sobotę odbyła się długo oczekiwana impreza Połowinki Wakacyjne Gminy Grudziądz 2024. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców i gości, którzy wspólnie świętowali półmetek wakacji na malowniczej, gminnej plaży w Białym Borze.

Całe wydarzenie zostało poprowadzone przez dyrektor GOKiS Małgorzatę Kaszubę. Oficjalnego otwarcia Połowinek Wakacyjnych Gminy Grudziądz 2024 dokonała Sekretarz Gminy Grudziądz Anna Palczewska.

Impreza zainaugurowano występami solistów oraz młodzieżowego zespołu działających przy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małym Rudniku. Artyści zaprezentowali różnorodny repertuar.

Następnie pod sceną pojawili się mistrzowie Capoeiry CENTRO CULTURAL IE GALO CANTOU CAPOEIRA wraz z najmłodszymi uczestnikami zajęć, przybliżając widzom tę brazylijską sztukę walki, która łączy elementy akrobatyki, tańca, muzyki i rytmu.

Po pokazie Capoeiry przyszedł czas na koncert zespołu Wolny Skład. Dzięki charyzmatycznym muzykom i zróżnicowanemu repertuarowi zespół przyciągnął wielu słuchaczy.

Występy muzyków na scenie zakończyła gwiazda wieczoru - zespół Mechanicy Shanty. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup w Polsce specjalizujących się w muzyce szantowej. Ich występy są hołdem dla tradycji morskich pieśni, które kiedyś towarzyszyły żeglarzom podczas ich długich podróży po morzach i oceanach. Podczas Połowinek Wakacyjnych muzycy przyciągnęli licznych fanów, którzy przyjechali specjalnie na to wydarzenie, by wspólnie z zespołem śpiewać morskie pieśni.

Wieczór uwieńczony został jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń imprezy – magicznym pokazem Manipura Teatr Ognia z Gdańska. Ten wyjątkowy spektakl na plaży Delfin połączył w sobie elementy tańca, akrobatyki i precyzyjnych układów choreograficznych, tworząc niezapomniane widowisko. Artyści teatru ognia Manipura zaprezentowali swoje mistrzowskie panowanie nad płomieniami, wplatając w swój występ elementy pirotechniki i efektów specjalnych.

Nad pokazem czuwali strażacy OSP Piaski, OSP Ruda oraz OSP Szynych.

Przez cały czas trwania imprezy dostępne były liczne dodatkowe atrakcje. Na uczestników czekały stoiska z lokalnymi specjałami KGW w Małym Rudniku przy OSP Ruda Płomienne Rudniczanki, a także dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, warkoczyki i wata cukrowa.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim mieszkańcom, uczestnikom oraz artystom. Dziękujemy, że razem z nami tworzyliście ten niezwykły dzień!

Data dodania 22.07.2024