piątek, 18 października 2024

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Spotkanie w sprawie powodzi w Wałdowie Szlacheckim

W dniu 10 lipca 2024r. odbyło się spotkanie dotyczące ostatnich deszczy nawalnych w miejscowości Wałdowo Szlacheckie. W spotkaniu udział wzięła dr Katarzyna Kubiak-Wójcicka adiunkt Katedry Hydrologii i Gospodarki Wodnej UMK w Toruniu w Wydziale Nauk o Ziemii i Gospodarce Przestrzennej. W spotkaniu uczestniczyli również kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Magdalena Możdżyńska i Inspektor ds. gospodarki wodno-kanalizacyjnej Lidia Adamska, kierownik Referatu Rozwoju i Inwestycji Roksana Klempert oraz zastępca prezesa Spółki Wodnej Gminy  Grudziądz Tomasz Makowski. Rozmowa miała na celu pochylenie się nad problemem, który spotkał mieszkańców miejscowości Wałdowo Szlacheckie w wyniku burzy w dniu 28 czerwca 2024r. Celem rozmowy było ustalenie planu działania na przyszłość, tak aby uniknąć podobnej sytuacji oraz negatywnych skutków nawałnicy. Na zakończenie spotkania ustalono kolejny termin rozmów.

Data dodania 11.07.2024