niedziela, 08 września 2024

Imieniny: Czcibora, Marii, Serafiny

Spotkanie Zapoznawcze Sołtysów w Gminie Grudziądz: Nowe twarze i nowe wyzwania

W dniu 17 czerwca w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyło się spotkanie zapoznawcze sołtysów - aż 13 nowo wybranych osób objęło swoje stanowiska.

Na spotkaniu obecnych przywitali Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Sekretarz Gminy Grudziądz Anna Palczewska oraz Przewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Kałużna. W swoich przemówieniach podkreślali oni znaczenie współpracy na szczeblu lokalnym oraz rolę sołtysów jako liderów swoich społeczności.

Zadaniem zwołanej narady było przedstawienie zasad wydatkowania funduszy sołeckich i postępowania przetargowego oraz zapoznanie nowych sołtysów z kluczowymi procedurami administracyjnymi. Wybrano także z grona sołtysów przedstawiciela do Kujawsko - Pomorskiej Rady Sołtysów – uprawnieni do głosowania wybrali Jolantę Chmarzyńską, reprezentanta sołectwa Mokre.

Po oficjalnej części spotkania, nowi sołtysi mieli okazję zapoznać się ze sobą oraz wymienić doświadczeniami z dotychczasowymi liderami poszczególnych sołectw. Była to doskonała okazja do nawiązania współpracy i budowania relacji, które będą fundamentem wspólnych działań na rzecz gminy.

Nowo wybranym, a także tym sołtysom, który zdobyli mandat na kolejną kadencję, życzymy sukcesów w ich działalności oraz satysfakcji z pracy na rzecz swoich społeczności.

Data dodania 18.06.2024