sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

OSTATNIE WYBORY NA SOŁTYSÓW ZA NAMI

Dnia 4 czerwca 2024 roku odbyły się ostatnie cztery zebrania sołeckie w sprawie wyborów na Sołtysa i wyborów do Rady Sołeckiej w miejscowościach: Biały Bór, Dusocin, Parski oraz Wielkie Lniska.

W Białym Borze zebranie wyborcze poprowadził Wójt Gminy Grudziądz Pan Andrzej Rodziewicz. W zebraniu sołeckim uczestniczyło 83 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęło się w II terminie o godzinie 17:15. W wyniku tajnego głosowania Sołtysem sołectwa Biały Bór został Pan Jerzy Czapla, który będzie współpracował Radą Sołecką w pięcioosobowym składzie: Pan Remigiusz Borowicz, Pan Rafał Łucki, Pani Marlena Sinicka, Pan Łukasz Znaniecki oraz Pan Marek Znaniecki.

Zebranie wyborcze w Dusocinie przeprowadził Zastępca Wójta Gminy Pan Jacek Zyglewicz. W zebraniu brało udział 83 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęto w I terminie o godzinie 17:00. Decyzją mieszkańców w głosowaniu tajnym Sołtysem sołectwa Dusocin została Pani Elżbieta Adamowska, natomiast do Rady Sołeckiej wybrano: Panią Agnieszkę Chuchra, Panią Karolinę Leszczyńską, Pana Marka Murawskiego Pana Stanisława Otłowskiego oraz Pana Przemysława Romanowskiego.

W sołectwie Parski funkcję przewodniczącego zebrania wyborczego pełniła Sekretarz Gminy Pani Anna Palczewska. W zebraniu uczestniczyło 42 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęto w I terminie o godzinie 17:00. Na podstawie odczytanego przez Komisję Skrutacyjną protokołu wyborów mieszkańcy sołectwa Parski  na Sołtysa wybrali Pana Grzegorza Wolf, a do trzyosobowej Rady Sołeckiej wybrano: Panią Weronikę Bojarską, Panią Sylwię Brokos oraz Pana Bartosza Noculak.

Zebranie wyborcze w Wielkich Lniskach
przeprowadziła Skarbnik Gminy Pani Małgorzata Sołtys. W zebraniu brało udział 86 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęto w I terminie o godzinie 17:00. Decyzją mieszkańców w głosowaniu tajnym Sołtysem sołectwa Wielkie Lniska został Pan  Leszek Lemański , natomiast do Rady Sołeckiej wybrano: Panią  Paulinę Jabłońską, Panią Irenę Lemańską, Panią Elżbietę Sitkowską, Pana Artura Sitkowskiego oraz Panią Hannę Tadajewską.

Nowo wybranym Sołtysom i członkom Rad Sołeckich serdecznie gratulujemy. Życzymy determinacji w osiąganiu zamierzonych celów i niekończącej się pozytywnej energii w realizacji swoich działań!

Data dodania 05.06.2024