sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Wybory w sołectwach: Mokre, Ruda i Świerkocin

Dnia 3 czerwca 2024 roku odbyły się trzy zebrania sołeckie w sprawie wyborów na Sołtysa i wyborów do Rady Sołeckiej w miejscowościach: Mokre, Ruda i Świerkocin.

W Mokrem zebranie wyborcze poprowadził Wójt Gminy Grudziądz Pan Andrzej Rodziewicz. W zebraniu sołeckim uczestniczyło 198 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęło się w I terminie. W wyniku tajnego głosowania Sołtysem sołectwa Mokre została Pani Jolanta Chmarzyńska, która będzie współpracowała z Radą Sołecką w składzie: Pan Janusz Czerniak, Pani Marzena Radtke, Pan Roman Wojda oraz Pan Tadeusz Zamyślewski.

Zebranie wyborcze w sołectwie Ruda przeprowadziła Skarbnik Gminy Pani Małgorzata Sołtys. W zebraniu brało udział 24 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęto w II terminie o godzinie 17:15. Decyzją mieszkańców w głosowaniu tajnym Sołtysem sołectwa Ruda został Pan Tomasz Makowski, natomiast do Rady Sołeckiej wybrano: Panią Annę Gólską, Panią Justynę Janicką, Panią Dorotę Wąż, Pana Marcina Wąż i Panią Ewę Zarańską.

W sołectwie Świerkocin funkcję przewodniczącego zebrania wyborczego pełnił Zastępca Wójta Pan Jacek Zyglewicz. W zebraniu uczestniczyło 35 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Zebranie rozpoczęło się w II terminie, czyli o godzinie 17:15. Na podstawie odczytanego przez Komisję Skrutacyjną protokołu wyborów mieszkańcy sołectwa Świerkocin na Sołtysa wybrali Panią Annę Matuszak, a do pięcioosobowej Rady Sołeckiej wybrano: Panią Aleksandrę Glinka, Panią Magdalenę Lewandowską, Panią Małgorzatę Majer,  Panią Teresę Majorke oraz Pana Dariusza Ziejka.

Nowo wybranym Sołtysom i członkom Rad Sołeckich serdecznie gratulujemy! Życzymy determinacji w osiąganiu zamierzonych celów i niekończącej się pozytywnej energii w realizacji swoich działań.

Data dodania 04.06.2024