sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy

7 maja w gmachu Urzędu Gminy Grudziądz odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Gminy.
Po otwarciu sesji oraz krótkim przemówieniu, Radna Senior pani Teresa Majorke poprosiła kolejno każdego radnego o złożenie uroczystego ślubowania. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Andrzej Rodziewicz, składając ślubowanie w kolejnej kadencji.

Po przedstawieniu kandydatury, pani Katarzyna Kałużna jednogłośnie została wybrana na stanowisko Przewodniczącej Rady Gminy. W drodze głosowania nastąpił także wybór Wiceprzewodniczących, którymi zostali pani Teresa Majorke oraz pan Piotr Parteka. Po zakończeniu wyborów radna Senior, będący najstarszym członkiem Rady, przekazała symbolicznie przewodnictwo nad obradami nowo wybranej Przewodniczącej Rady Gminy Grudziądz.

Radni, z okazji nowej kadencji Rady Gminy serdecznie gratulujemy każdemu z Państwa wyboru i zaufania, jakim obdarzyli Was mieszkańcy Gminy Grudziądz. Wasza praca i zaangażowanie są fundamentem naszej lokalnej demokracji, a Wasze decyzje kształtują życie naszej społeczności.

Życzymy Wam owocnej współpracy, pełnych inspirujących spotkań oraz mądrych decyzji, które przyczynią się do budowania lepszego jutra dla naszej gminy. Niech Wasze działania będą zawsze prowadzone w duchu dialogu, wzajemnego szacunku i współpracy.

Data dodania 07.05.2024