niedziela, 19 maja 2024

Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wydarzeniu brał udział Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik oraz Wicestarosta Marcin Dziadzio.

W rywalizacji wzięło udział 35 uczestników — uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych i podzielony był na dwa etapy. W pierwszej części zmagań wszyscy przystąpili do części pisemnej. Osoby, które najlepiej poradziły sobie z przygotowanym testem, ustnie odpowiadały później na wylosowane pytania.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych grupach:
Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych:

I miejsce — Marcel Chojnowski
II miejsce — Adam Kraiński
III miejsce — Bartłomiej Korgol

Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych:

I miejsce — Piotr Tokarz
II miejsce — Marta Makowska
III miejsce  — Katarzyna Olech

Uczniowie szkół ponadpodstawowych:

I miejsce — Mateusz Badalewski
II miejsce — Szymon Guttmann
III miejsce — Maria Marosz

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się olbrzymią wiedzą i życzymy powodzenia najlepszej trójce, która weźmie udział w etapie wojewódzkim.

Data dodania 26.04.2024