wtorek, 30 kwietnia 2024

Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Konferencja pt. "Depresja - zachowania suicydalne dzieci i młodzieży a wspierająca rola szkoły" pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz

Konferencja pt. "Depresja - zachowania suicydalne dzieci i młodzieży a wspierająca rola szkoły", zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. ks.Jana Twardowskiego w Mokrem we współpracy z Grudziądzkim Towarzystwem Pomocy Dziecku i Rodzinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Małym Rudniku oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grudziądzu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Grudziądzki oraz Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz.

Na konferencji wystąpili zaproszeni prelegenci: Marta Lemańska-Chylińska - psycholog, Sławomir Uziębło - psychoterapeuta, Szymon Magnuszewski - lekarz psychiatra oraz Agnieszka Jagodzińska - psycholog i pedagog, którzy omawiali główne aspekty tematu.

Konferencja na temat depresji, zachowań suicydalnych u dzieci i młodzieży to bardzo istotne wydarzenie - dostarcza cennych informacji i narzędzi dla nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych oraz innych profesjonalistów zajmujących się edukacją i zdrowiem psychicznym młodych ludzi.

Spotkania omawiające te aspekty mogą być nie tylko miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także platformą do budowania sieci wsparcia i współpracy między różnymi instytucjami i specjalistami, aby lepiej wspierać dzieci i młodzież w radzeniu sobie z depresją i zagrożeniem samobójstwem.

Serdecznie dziękujemy prelegentom oraz gościom za udział w konferencji oraz składamy gratulacje, jak również podziękowania w ręce organizatorów za stworzenie profesjonalnej oraz merytorycznej przestrzeni dla tak trudnych tematów.

Data dodania 15.04.2024