czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

LXXXI Sesja Rady Gminy Grudziądz

Podczas LXXXI Sesji Rady Gminy Grudziądz, która odbyła się w dniu 25 marca 2024 roku Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Kołodziej  wraz Radnymi oraz Wójtem Gminy Grudziądz Andrzejem Rodziewiczem złożyli  podziękowania oraz słowa uznania za zaangażowanie i aktywną postawę  na rzecz społeczności lokalnej Sołtysom: Pani Teresie Majorke z okazji Jubileuszu
25 – lecia pełnienia funkcji Sołtysa sołectwa Świerkocin oraz Pani Jadwidze Wojnickiej, która nieprzerwalnie od  21 lat jest Sołtysem sołectwa Wielki Wełcz.

Gratulacje otrzymał również  Pan kom. Tomasz Manuszewski za nominację na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu.

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz  przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności międzysesyjnej, Komendant Miejski Policji w Grudziądzu Tomasz Manuszewski omówił analizę roczną za 2023 rok dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie Gminy Grudziądz i wynikach Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Grudziądz Jarosław Poznański zrelacjonował sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu Gminnego Programu Wspierania Rodziny za rok 2023, Inspektor ds. profilaktyki i administracji Marcin Maryniak przekazał informację dotyczącą realizacji  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2023.

Ponadto Rada Gminy Grudziądz podjęła uchwały:

1)      zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2024 rok;

2)      zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2024 – 2038;

3)      w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Nowa Wieś przy ul. Leśnej;

4)      w sprawie przejęcia zadania z zakresu administracji rządowej dotyczącego obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych przez Gminę Grudziądz;

5)      zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Grudziądz;

6)      w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej
i Ochrony Ofiar Przemocy Domowej na lata 2024 – 2030;

7)      zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Grudziądz;

8)      w sprawie przekazania wniosku z dnia 4 marca 2024 r. według właściwości Wójtowi Gminy Grudziądz;

9)      w sprawie rozpatrzenia wniosków;

10)  w sprawie uznania skargi z dnia 5 marca 2024 r. na dyrektora Szkoły Podstawowej
im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem za bezzasadną;

11)  w sprawie uznania skargi z dnia 12 marca 2024 r. na dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem za bezzasadną.

Na zakończenie obrad głos zabrał Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik w imieniu własnym, Zarządu oraz Rady Powiatu  składając Mieszkańcom gminy Grudziądz życzenia
z okazji zbliżających się  Świąt Wielkanocnych. Do życzeń dołączyli Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz oraz Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Kołodziej.

Data dodania 29.03.2024