środa, 01 maja 2024

Imieniny: Józefa, Lubomira, Ramony

LXXXI Sesja Rady Gminy Grudziądz

LXXXI Sesja Rady Gminy Grudziądz odbędzie się w dniu 28 marca 2024 r. o godz. 10:00 w budynku Urzędu Gminy Grudziądz  przy ul. Wybickiego 38, s. 213.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie sesji:
a) stwierdzenie quorum.
2. Przyjęcie protokołu LXXX Sesji Rady Gminy Grudziądz.
3. Sprawozdanie Wójta Gminy Grudziądz z działalności międzysesyjnej.
4. Przedstawienie analizy rocznej za 2023 rok o stanie bezpieczeństwa na terenie Gminy Grudziądz i wynikach Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.
5. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu Gminnego Programu Wspierania Rodziny za rok 2023.
6. Raport z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii za rok 2023.
7. Podjęcie uchwał:
1) zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2024 rok;
2) zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2024 - 2038;
3) w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w miejscowości Nowa Wieś przy ul. Leśnej;
4) w sprawie nadania nazwy parkowi w miejscowości Mały Rudnik;
5) w sprawie przejęcia zadania z zakresu administracji rządowej dotyczącego obowiązku utrzymania grobów i cmentarzy wojennych przez Gminę Grudziądz;
6) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania, trybu postępowania oraz sposobu rozliczania dotacji celowej na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Grudziądz;
7) w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej i Ochrony Ofiar Przemocy Domowej na lata 2024 - 2030;
8) zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Gminy Grudziądz;
9) w sprawie przekazania wniosku z dnia 4 marca 2024 r. według właściwości Wójtowi Gminy Grudziądz;
10) w sprawie rozpatrzenia wniosków;
11) w sprawie uznania skargi z dnia 5 marca 2024 r. na dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem za bezzasadną;
12) w sprawie uznania skargi z dnia 12 marca 2024 r. na dyrektora Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem za bezzasadną.
8. Sprawy bieżące.
9. Zakończenie.