niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Uczniowie szkół gminy Grudziądz laureatami Konkursu Kulinarnego im. Wiktora Kulerskiego „Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”

Uczniowie szkół Gminy Grudziądz laureatami wszystkich trzech miejsc międzywojewódzkiego konkursu „Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera” kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!

Miejsce 1 – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi za pierogi z serem (Krystyna Nowakowska, Amelia Jankowska) - 86 pkt

Miejsce 2 – Szkoła Podstawowa im. ks.Jana Twardowskiego w Mokrem za pierogi leniwe (Nadia Baca, Weronika Waśkowska) – 80 pkt

Miejsce 3 –Szkoła Podstawowa im. dr. Ludwika Rydygiera w Dusocinie za pierogi z serem (Emilia Janik, Joanna Żmudowska, Szymon Urtnowski) – 74 pkt

Konkurs Kulinarny im. Wiktora Kulerskiego „Kuchnia czasów Ludwika Rydygiera”, który odbył się w Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu, przyniósł fascynujący powrót do tradycji kulinarnych z czasów Ludwika Rydygiera.

Uczestnicy z różnych szkół gastronomicznych, podstawowych, ponadpodstawowych oraz kół gospodyń wiejskich z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w przygotowywaniu potraw, które od wieków zajmują szczególne miejsce w polskiej kuchni.

Laureatom wszystkich kategorii wiekowych oraz pozostałym uczestnikom również przesyłamy serdecznie gratulacje!

Data dodania 22.03.2024