poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty

Mieszkanka naszej gminy brązową medalistką mistrzostw Europy w żeglarstwie

Miło nam poinformować, że mieszkanka naszej gminy Weronika Folmer brązową medalistką mistrzostw Europy w klasie Europa. W klasyfikacji ogólnej kobiet i mężczyzn zajęła bardzo wysokie 12 miejsce.

Zawody odbyły się w dniach 20-24 lutego 2024 r. w miejscowości Arcachon (zachodnie wybrzeże Francji). Podczas wydarzenia rywalizowało 50 zawodników z 8 państw: Dania Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Belgia, Niemcy, Francja i Polska. Kobiety i mężczyźni startowali w jednaj flocie. Rozegrano 6 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wietrznych (7-30 węzłów).

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania 12.03.2024