niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

LXXX Sesja Rady Gminy Grudziądz

LXXX Sesja Rady Gminy Grudziądz, która odbyła się w dniu 29 lutego 2024 r. obfitowała w gratulacje oraz podziękowania.

Na początku podziękowania oraz gratulacje otrzymał Prezes Stowarzyszenia „Promyk” Pan Andrzej Janke. Stowarzyszenie działając na terenie naszej gminy przez 20 lat  czynnie wspierało wszelkiego rodzaju działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Następnie przekazano gratulacje Panu Marcinowi Skonieczce za objęcie mandatu Posła  Rzeczypospolitej Polskiej. Gratyfikacje opatrzone były w życzenia powodzenia w sprawowaniu zaszczytnej funkcji posła.

Gratulacje otrzymała również Pani Agata Kurkowska, która objęła stanowisko Dyrektora Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

Rada Gminy Grudziądz podjęła uchwały:

1. zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2024 rok;
  2. zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2024 – 2038;
  3. w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie – miasto Grudziądz;
  4. w sprawie udzielenia dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację zadania pn. „Remont cmentarza w miejscowości Mokre przy Kościele Rzymskokatolickim
    pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny”  ;
  5. w sprawie wniosku o pilne zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia
    organów stanowiących;
  6. w sprawie przekazania właściwemu organowi wniosku dotyczącego remontu drogi gminnej w miejscowości Ruda
  7. w sprawie rozpatrzenia wniosków;
  8. w sprawie wyrażenia stanowiska wobec postulatów ogólnopolskiej kampanii społecznej "PiESEL" - nadaj zwierzęciu tożsamość.

Data dodania 01.03.2024