sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ferie zimowe w Gminie Grudziądz. Szkoła Podstawowa w Mokrem

Dzień pierwszy półkolonii w Mokrem rozpoczął się od radosnego spotkania uczestników oraz integracji grupy poprzez różnorodne gry i zabawy. Atmosfera była pełna energii i entuzjazmu, a wszyscy szybko się zaprzyjaźnili. Następnie odbyły się warsztaty muzyczne na bębnach, podczas których dzieci miały okazję nauczyć się podstaw gry oraz rytmiki, rozwijając swoje umiejętności muzyczne i kreatywność.

Dzień drugi półkolonii zimowych w Mokrem był pełen fascynujących atrakcji. Uczestnicy odwiedzili "Niewidzialny Dom", gdzie mieli okazję doświadczyć namiastki życia osób z niedowidzeniem oraz niewidzących, co pozwoliło im lepiej zrozumieć wyzwania związane z tą niepełnosprawnością. Następnie udali się na spacer po malowniczej Starówce, gdzie mogli podziwiać zabytkowe budynki i atmosferę historycznego miasta, a także odwiedzili Muzeum Piernika, gdzie zgłębili tajniki wypieku tego słodkiego specjału.

Dzień trzeci półkolonii zimowych w Mokrem upłynął pod znakiem kontaktu z naturą. Uczestnicy udali się do Nadleśnictwa Jamy, gdzie w trakcie spaceru po lesie mieli okazję poznać tajemnice przyrody oraz dowiedzieć się, co dzieje się ze zwierzętami i roślinami w okresie zimowym. Szkoła zorganizowała także ognisko, które było doskonałą okazją do integracji grupy oraz dzielenia się wrażeniami z dotychczasowych atrakcji.

Dzień czwarty półkolonii zimowych w Mokrem był czasem relaksu i zabawy w GEOTERMII GRUDZIĄDZ. Uczestnicy mogli zanurzyć się w basenach solankowych, gdzie mogli cieszyć się korzystnym działaniem soli mineralnych na ich zdrowie i samopoczucie.

Ostatni dzień półkolonii w Mokrem był pełen radości i emocji. Uczestnicy spędzili go na hali sportowej, gdzie bawili się w różnorodne gry i zabawy przy dźwiękach ulubionej muzyki. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniu w Filii w Mokrem, gdzie miały okazję poznać nowości czytelnicze i opowiedzieć o swoich wrażeniach z pobytu na półkoloniach.

Data dodania 22.02.2024