niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Ferie zimowe w Gminie Grudziądz. Szkoła Podstawowa w Sztynwagu

12 lutego rozpoczęły się gminne półkolonie podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Sztynwagu, w których uczestniczyli niezwykle aktywni i ciekawi świata uczniowie.

Pierwszego dnia, czyli w poniedziałek, pełni energii poznawali tajniki samoobrony pod okiem doświadczonych instruktorów. Po wytężonej pracy mogli odpocząć, tworząc piękne bransoletki, a następnie zanurzyli się w magiczny świat literatury podczas ciekawej warsztatów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małym Rudniku. Dzięki życzliwości Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie, dzieci miały okazję poznać zawód strażaka oraz zwiedzić budynek straży pożarnej. Na zakończenie czekała na nich słodka niespodzianka w postaci warsztatów czekolady.

Kolejny dzień obfitował w kolejne atrakcje. Uczestnicy półkolonii udali się do Centrum Rozrywki Extreme, gdzie czekały na nich ekscytujące wyzwania i zabawy. Uczniowie odwiedzili także kino Helios, by obejrzeć film pt. "Emma i czarny jaguar".

Środa rozpoczęła się od kreatywnych zajęć rękodzielniczych, podczas których dzieci tworzyły piękne ozdobne świeczki i pamiątkowe kubki. Następnie uczestnicy udali się na kreatywne warsztaty do Muzeum w Grudziądzu oraz do Mega Hoplandu, gdzie mogli dać upust ruchowemu szaleństwu. Dzień  zakończył się przyjemnym spacerem po urokliwej starówce i nadwiślańskich błoniach.

Czwartek przyniósł kolejne emocje, gdyż uczestnicy wybrali się do Family Parku w Bydgoszczy, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, zapewniających niezapomniane przeżycia i radość z zabawy.

Ostatniego dnia półkolonii dzieci miały okazję wykazać się swoją kreatywnością, tworząc ozdobne ramki i malując przy pomocy akwareli. Odwiedził ich również Policjant, który przeprowadził ciekawe zajęcia na temat swojej pracy i bezpieczeństwa. Po spotkaniu wszyscy tańczyli w rytmie zumby oraz uczestniczyli w treningu piłkarskim. Na zakończenie odbyła się uroczysta pożegnalna dyskoteka, podczas której dzieci bawiły się, nawiązując nowe przyjaźnie.

Data dodania 21.02.2024