sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Ruszył nabór wniosków o mikrodotacje „Inicjuj z FIO 4.0”

15 lutego w świetlicy wiejskiej "Leśny Zakątek" w Białym Borze odbyło się spotkanie informacyjne w ramach projektu „Inicjuj z FIO 4.0”.

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt „Inicjuj z FIO 4.0”, w ramach którego przyznawane są mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Jeden wnioskodawca może złożyć 1 wniosek/ofertę  w terminie od 08.02.2024 r. do 04.03.2024 r. do godz. 23:59. Wniosek należy złożyć wyłącznie poprzez system Witkac www.witkac.pl
Wnioske/ofertę należy złożyć za pomoca witkac.pl do właściwego operatora ze względu na siedzibę organizacji/grupy: dla wnioskodawców z powiatu grudziądzkiego operatorem jest Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

Konkurs przewiduje możliwość zdobycia grantu w wysokości do 5 000 zł dla grup nieformalnych bez Patrona, w wysokości 6 000 zł dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Patronem oraz do 10 000 zł dla młodych organizacji planujących działania określone w regulaminie jako priorytetowe sfery pożytku publicznego tj.:
  • EKOLOGIA – działania z zakresu edukacji ekologicznej oraz wspieranie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
  • RODZINA – działania na rzecz wsparcia rodzin i zdrowia psychicznego ich członków
  • PATRIOTYZM – działania mające na celu promowanie postaw patriotycznych i opieki nad weteranami walk o niepodległość Polski, w szczególności w kontekście 80 rocznicy Powstania Warszawskiego.
DLA KOGO GRANTY?

• Dla młodych organizacji pozarządowych– działających nie dłużej niż 60 miesięcy
  • Dla grup nieformalnych– składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne
  • Dla Patronów grup nieformalnych – organizacja pozarządowa lub podmiot wymieniony w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, które mogą ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu, dzięki któremu konkretna grupa nieformalna będzie miała możliwość realizacji lokalnego przedsięwzięcia.
  • W konkursie mogą wziąć udział organizacje i grupy, które mają siedzibę w województwie kujawsko-pomorskim, planujące prowadzić działania na terenie jednej lub wielu gmin z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.
Dotację można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, zakup sprzętu związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.

Przed złożeniem wniosku wskazane jest zapoznanie się z dokumentem „Rządowy Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030” oraz Regulaminem Konkursu Rządowy Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO edycja 2024.

Więcej informacji na stronie TRGP.

Data dodania 19.02.2024