środa, 15 maja 2024

Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

KONFERENCJA - Wspólna Polityka Rolna po 2027 r.

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz 17 stycznia 2024 r. wziął udział w konferencji poświęconej dyskusji nad założeniami Wspólnej Polityki Rolnej po 2027 r. Spotkanie odbyło się w Przysieku k. Torunia.

W konferencji uczestniczyli rolnicy, eksperci i przedstawiciele gmin wiejskich. Ich dyskusji przysłuchiwał się marszałek Piotr Całbecki, który pracuje obecnie nad opinią Europejskiego Komitetu Regionów na temat przyszłości europejskiego rolnictwa.

Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz tematów, obejmujących najważniejsze i najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące przyszłości sektora rolno-spożywczego oraz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa. Stworzyło to przestrzeń do wspólnej dyskusji nad tym, co obecnie determinuje rozwój branży.

Data dodania 18.01.2024