sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

EKOPRACOWNIA- ZIELONE SERCE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WAŁDOWIE SZLACHECKIM

W ramach realizacji Programu Priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia

Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia- zielone serce szkoły” Gmina Grudziądz pozyskała dofinansowanie na remont i wyposażenie ekopracowni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Uroczyste otwarcie ekopracowni nastąpiło 29 listopada br.

W uroczystości wzięli udział: Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Toruniu Pan Robert Malinowski, Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Toruniu Pan Dariusz Wrzos, Wicestarosta Powiatu Grudziądzkiego Pan Marcin Dziadzio, Wójt Gminy Grudziądz Pan Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Pani Hanna Kołodziej, Radni Gminy Grudziądz oraz Pan Adam Bollin reprezentujący Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu.

Stworzenie nowoczesnej ekopracowni jest jednym z kluczowych aspektów skutecznej pracy na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży

Usytuowanie szkoły w sąsiedztwie lasu i terenów zielonych stwarza możliwość realizacji wielu działań związanych z edukacją ekologiczną. Bogato wyposażona ekopracownia przyczyni się do kształtowania trwałych nawyków i postaw proekologicznych również wśród lokalnej społeczności.

Data dodania 30.11.2023