sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

„Biblioteka Czasu Wolnego” - do książnicy, nie tylko po lektury na jesienną słotę

Biblioteka czasu wolnego

Minęła połowa listopada, jesienna feeria barw przygasa, robiąc powoli miejsce coraz krótszym, zimowym dniom. To dobry czas, by zadbać o różne aktywności, które sprawdzą się właśnie o tej porze roku. Podczas nadchodzących miesięcy warto skorzystać z kulturalnej oferty gminnej książnicy. Z interesującą propozycją spędzenia wolnego czasu w przyjaznej i twórczej atmosferze, przychodzi filia w Mokrem, rozpoczynając nowy cykl spotkań dla czytelników pod nazwą „ Biblioteka Czasu Wolnego”.

Pierwsze, inaugurujące zajęcia warsztatowe odbyły się 14 listopada. Biblioteka stworzyła przyjazną przestrzeń dla kreatywnego popołudnia z literaturą w tle, nie zabrakło rozmów o ulubionych autorach oraz polecanych tytułach. Panie zachwyciły umiejętnościami manualnymi oraz pomysłami, przy okazji tworząc piękne, materiałowe dynie – klimatyczne jesienne dekoracje.

Tematyka cyklu „Biblioteka czasu wolnego” pod hasłem WSPANIALI-DOJRZALI pozostaje w rękach uczestników, którzy będą decydować jaki format przybiorą nadchodzące spotkania.

Z myślą o Czytelnikach książnica realizuje wiele różnorodnych działań mających na celu promocję czytelnictwa i integrację lokalnej społeczności. Gminna instytucja kultury dziękuje za zainteresowanie oraz uczestnictwo w ofercie wydarzeń -­­ biblioteka to ludzie.

Data dodania 17.11.2023