sobota, 27 lipca 2024

Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa

Ultra Łoś po raz trzeci

W sobotę 14 października w Mokrem odbył się długo zapowiadany bieg 3. Ultra Łoś. Na linii startu stanęło 82 zawodników, którzy mieli do pokonania jeden z wybranych dystansów, tj. 41 lub 60 kilometry. Trasa biegu wiodła po różnorodnym terenie przez malowniczy Park Krajobrazowy Góry Łosiowe. Nie brakowało więc pięknych widoków, terenów leśnych, dróg szutrowych, a także niezliczonych zbiegów i podbiegów. Trasa nie należała do najłatwiejszych, jednak to działa na plus tego typu biegów.

Rywalizację na dystansie 41 km ukończyło 49 zawodników, natomiast 61 km pokonało 31 biegaczy, dwóch zawodników nie ukończyło biegu. Na mecie na każdego uczestnika biegu czekał pamiątkowy medal wykonany przez Szkołę Podstawową w Mokom oraz czapka FINISHERA. Impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą opinie uczestników biegu jak i poziom zabezpieczenia zarówno od strony medycznej jak i technicznej zawodników. Została ona poprzedzona kilkumiesięcznymi przygotowaniami, głównie pod kątem projektu trasy.

Pełne wyniki biegu 3. UltraŁoś

Liczne galerie zdjęć z imprezy dostępne są >> Tutaj <<

Składamy serdeczne podziękowania Ochotniczym Strażom Pożarnym: Dusocin, Wielki Wełcz, OSP Bronisławowa oraz funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego grudziądzkiej Policji za zabezpieczane trasy biegu i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników. Dziękujemy również firmie MedSar za profesjonalne zabezpieczanie medyczne w trakcie trwania imprezy, a także Nadleśnictwom Jamy i Kwidzyn za możliwość przeprowadzenie imprezy, a także przygotowanie i udrożnienie trasy biegu na odcinkach leśnych.

Za wszelkie niedogodności w ruchu drogowym w czasie trwania imprezy, przepraszamy!

Data dodania 17.10.2023