niedziela, 28 kwietnia 2024

Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Marzenie OSP Piaski o ciężkim wozie bojowym spełnione.

W późnych godzinach wieczornych lokalna społeczność zgromadzona wokół OSP Piaski przywitała nowy samochód pożarniczy. 16 sierpnia 2023 r. pozostanie pamiętną datą dla jednostki. To tego dnia delegacja z OSP odebrała w Kielcach nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

W wyniku przeprowadzonego przetargu przez Urząd Gminy Grudziądz wyłoniony został wykonawca zamówienia. Została nim firma MOTO-TRUCK z Kielc. Nowo pozyskany pojazd kosztował 1 340 700.00 zł.

Nowo pozyskany pojazd w znaczącym stopniu poprawi poziom bezpieczeństwa terenu, który zabezpiecza. Mamy nadzieję, że zakup ten przyczyni się  do wydania pozytywnej decyzji przez Komendanta Głównego PSP w sprawie włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Druhnom i Druhom gratulujemy determinacji i wytrwałości przy realizacji tego zadania.

Data dodania 17.08.2023