środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Oświadczenie Wójta Gminy Grudziądz w sprawie komunikacji autobusowej

5 czerwca 2023 r. odbyło się spotkanie Wójtów i Burmistrzów, na którym Starosta Powiatu Grudziądzkiego omówił stan prac w zakresie utworzenia Związku Powiatowo – Gminnego Przewozy Autobusowe Obszaru Grudziądzkiego.

Wielomiesięczne prace nad ustaleniem zasad funkcjonowania Związku nie przyniosły efektu, stąd przedstawiciele samorządów gminnych i powiatu grudziądzkiego odstąpili od zamiaru utworzenia Związku Powiatowo – Gminnego Przewozy Autobusowe Obszaru Grudziądzkiego w roku 2023.

Dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego, od roku 2024 sposób funkcjonowania komunikacji powiatowej nie ulegnie zmianie. Zadanie będzie kontynuowane w dotychczasowej formie komunikacji powiatowej.

W załączeniu wypracowane Stanowisko w tej sprawie.

Treść stanowiska

Data dodania 07.06.2023