sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów

W dniach 28.04.-1.05.2023 r. odbył się XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów, którego organizatorem był klub sportowy ALKS Stal Grudziądz.
Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wziął udział w uroczystym otwarciu oraz prezentacji ekip kolarskich biorących udział rywalizacji.

Prezentacja drużyn XXXII Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza

Wyścig został podzielony na cztery etapy. Ostatni etap przebiegał przez teren Gminy Grudziądz. Zawodnicy pokonali dwie pętle o łącznej długości 85 km na trasie Grudziądz – Linarczyk – Piaski – Hanowo – Wiewiórki – Radzyń Chełmiński – Okonin – Pokrzywno – Marusza – Grudziądz.

Nad bezpieczeństwem zawodników oraz uczestników ruchu drogowego czuwały jednostki OSP Piaski i OSP Ruda.

XXXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądz

Gmina Grudziądz dofinansowała wyścig w ramach zadania publicznego w wysokości 8000 zł.

Więcej na temat XXXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Data dodania 04.05.2023