środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

LXVII Sesja Rady Gminy Grudziądz

29 marca w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyła się, podczas której obecnych było 14 radnych.

Sesję rozpoczęto od przywitania nowego Kierownika Referatu Planowania Przestrzennego Magdaleny Jałowiczor – Bucior oraz Głównego Księgowego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Grudziądz Małgorzaty Heród. Następnie Radni złożyli gratulacje Sołtysowi Starego Folwarku Eugeniuszowi Rabanowskiemu za długoletnie pełnienie funkcji sołtysa.

Później Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz przedstawił sprawozdanie z działalności za okres pomiędzy sesjami.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1) zmieniająca uchwałę  w sprawie uchwalenia budżetu na 2023 rok;

2) zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy Grudziądz na lata 2023 – 2038;

3) w sprawie nadania nazwy ulicy w miejscowości Lisie Kąty;

4) w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do Stowarzyszenia Samorządów na Rzecz Nadwiślańskiego Korytarza Transportowego;

5) w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie podjęcia współdziałania samorządów w zakresie realizacji zadania pn.” Budowa ścieżki pieszo – rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 534 relacji Grudziądz – Rypin na odcinku Grudziądz – Marusza.

Data dodania 29.03.2023