piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Dostępna Szkoła w Gminie Grudziądz

20 marca br. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz podpisał umowę z firmą Usługi Budowlane Krzysztof Siedlecki, reprezentowaną przez Pana Krzysztofa Siedleckiego, dotyczącą realizacji jednego z ostatnich elementów zadania pn. “Dostępna Szkoła - innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia”.

Projekt zakłada wdrożenie Modelu Dostępnej Szkoły, zawierającego metody i działania według określonych standardów dostępności, zapewniającego kompleksowość rozwiązań architektonicznych, technicznych, organizacyjnych i świadomościowych, który ma na celu wyrównania szans edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W trzech szkołach Gminy Grudziądz, tj.: Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sztynwagu, Szkole Podstawowej im. Stanisława Broniewskiego “Orszy” w Wałdowie Szlacheckim oraz Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mokrem przeprowadzonych zostanie szereg działań likwidujących bariery z zakresu dostępności, w tym m.in.: remont toalet i podłóg, sal terapeutycznych oraz gabinetów specjalistów.

Projekt grantowy „Dostępna Szkoła – innowacyjne rozwiązania w kreowaniu przyjaznej przestrzeni edukacyjnej z uwzględnieniem potrzeb uczniów oraz otoczenia” realizowany jest w okresie od 01.10.2021 r. do 30.06.2023 r., w ramach IV Osi Priorytetowej „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działania 4.1 „Innowacje społeczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, we współpracy z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. oraz w partnerstwie ze  Stowarzyszeniem Młodych Lubuszan i  Politechniką Gdańską. Całkowita kwota dofinansowania wynosi 1 298 000 zł.

Data dodania 23.03.2023