środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Przebudowa świetlicy w Wałdowie Szlacheckim

Podpisanie umowy na realizację inwestycji pn. . „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego na funkcje świetlicy wiejskiej w miejscowości Wałdowo Szlacheckie”

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz w podpisał z firmą „CONCEPT” – Projektowanie Architektoniczne Tomasz Porębny  umowę na realizację inwestycji pn. „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania lokalu mieszkalnego na funkcje świetlicy wiejskiej w miejscowości Wałdowo Szlacheckie”.

Zakres robót obejmuje m.in.: prace rozbiórkowe i wyburzeniowe, wykonanie nowych ścian działowych wraz z otworami drzwiowymi, prace instalacyjne tj. sanitarne i elektryczne, wykonanie nowych posadzek, montaż nowej stolarki okiennej, naprawa istniejącej więźby dachowej, wykonanie izolacji termicznej, wykonanie nowego pokrycia dachowego.

Całkowity koszt zadania wynosi 1 688 888,00 zł, z czego 486 731,00 zł stanowi dofinansowanie udzielone w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zakończenie prac planowane jest na 1 sierpnia 2023 r.

Dzięki realizacji inwestycji świetlica wiejska w Wałdowie Szlacheckim zyska nową powierzchnię użytkową, a to z kolei przełoży się zwiększenie jej funkcjonalności.

Data dodania 01.03.2023