piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

XXXVIII Konwent Wójtów Województwa Kujawsko – Pomorskiego

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz w dniach 19 – 20 stycznia br. uczestniczy w XXXVIII Konwencie Wójtów Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Podczas spotkania włodarze gmin wraz z  przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, AESCO Group Sp. z o.o., Związku Gmin Wiejskich RP, WFOŚiGW w Toruniu oraz Regionalnej Izby Obrachunkowej  w Bydgoszczy rozmawiają o bieżących problemach z jakimi borykają się samorządy.

Poruszone zostaną tematy związane m.in. z :

•         Sprzedażą węgla przez Jednostki Samorządu Terytorialnego,

•         Pomocą obywatelom Ukrainy,

•         Budową i remontami dróg oraz ścieżek rowerowych,

•         Inwestycjami realizowanymi w ramach Polskiego Ładu,

•         Subwencjami i dotacjami dla edukacji,

•         Zmianami w ustawie o dochodach Jednostek Samorządu Terytorialnego,

•         Programami realizowanymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Czyste powietrze, azbest, EKO-KLIMAT),

•         Programami Rozwoju obszarów Wiejskich,

•         Problemami dotyczącymi gospodarki finansowej Jednostek Samorządu Terytorialnego,

•         Konkursami w ramach RPO.

Data dodania 20.01.2023