sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Spotkanie informacyjne w sprawie S5

spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu S5, Sztynwag 18.01.2023 r.

18 stycznia w Sztynwagu odbyło się spotkanie informacyjne w sprawie przebiegu trasy drogi ekspresowej S5.

Jak czytamy w ogłoszeniu na stronie internetowej GDDKiA celem spotkania było poinformowanie  lokalnej społeczności oraz wszystkich zainteresowanych osób o planowanej inwestycji drogowej oraz zebranie opinii dotyczących proponowanych wariantów przebiegu trasy.

W spotkaniu aktywnie uczestniczyli mieszkańcy naszej gminy, którzy mieli możliwość zadawania pytań oraz zgłaszania uwag do zaprezentowanych wariantów. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz kilkukrotnie zabierał głos, który podtrzymywał do tej pory przyjęte stanowisko, wykluczające warianty zielony i różowy - niekorzystne z punktu widzenia społecznego jak i ekologicznego.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Grudziądz za tak liczny i aktywny udział w spotkaniu.

Data dodania 19.01.2023