czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Przekazanie pojazdów pożarniczych PSP w Grudziądzu

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz w dniu 16 stycznia 2023 r. wziął udział w uroczystościach przekazania trzech pojazdów ratowniczych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu na rzecz Komendy Miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu.
W 2022 r. Gmina Grudziądz w celu realizacji zakupu nowych pojazdów przekazał środki finansowe
w wysokości 35 000 zł na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej.

Pojazdy jakie pozyskała jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu:

- GCBA 5/32 VOLVO FMX 380 - samochód dofinansowany przez nasz samorząd,

- SLRR Mitsubishi L200,

- SLOp TOYOTA Corolla.

Nowe pojazdy ratownicze znacząco wpłyną na bezpieczeństwo naszego rejonu.

Data dodania 17.01.2023